سال ۹۴ و کوله باری از تجربه

مرور سالی که گذشت شاید در نگاه اول آنچنان جذاب و خوشایند نباشد، اما همیشه باعث خواهد شد که گذشته و اشتباهات خودمون رو بهتر و بیشتر بشناسیم؛ هرچند که کلاً همیشه در حال کسب و تجربه ایم و اگر اینجوری نباشه حتماً تو یه محیط ایزوله قرار گرفتیم اما بد ندیدم که هر سال کوله پشتی همون سال رو مرور کنیم و با ضمیری آگاه و قلبی مطمئن بریم برای سال بعد و اشتباهات جدید و اتفاقات جدید. هرچند که سال ۹۴ در مجموع سال خوبی بود که تونستم خیلی از ایده ها و کارهامو پیاده سازی کنم ولی هرچند که برنامه فشرده تری وجود داشت اما به خاطر ضیغ وقت موکول شدند به سال بعد!

newyear-happy

قبل از نوشتن این پست نگاهی به برنامه های امسالم داشتم تا ببینم چقدر از اونها را به ثمر رسوندم:

  1. بپرسیم: تونستم اولین پروژه در حوزه تحقیقات بازار ایران بر بستر اینترنت رو اجرایی کنم
  2. پارسیش: تونستم منظم ترش کنم و بهبود ببخشم وضعیت اجراییش رو
  3. irvc: تونستم یک پروژه که برای بازار ایران طراحی نشده رو وارد صحنه کنم
  4. روز وبلاگستان فارسی: تونستم یک ایونت خوبی رو برای جامعه وبلاگ نویسا پیاده کنم
  5. بیشتر بنویسم: تمام سعی خودم رو کردم تا در وبلاگ و روزانه ها بنویسم و بیشتر به اشتراک بگذارم

ایده اولیه من بر این مبنا بود که سه استارتاپ متعلق به خودم رو اجرایی کنم و دو تا از ایده های قدیمی رو با مشارکت دوستان دیگر فعالش کنیم؛ اما به خاطر شرایط و موقعیت به تمام اون ها دست پیدا نکردم ولی تمام این کارها برای من چند تجربه بزرگ داشت:

۱- همکاری و دوستی بیشتر

در این مسیر بیش از پیش نیاز به دوستانی داشتم که حمایتم کنن و یا حداقل باعث بروز مشکل نشوند؛ به شخصه همیشه تلاش کردم تا به دیگران کمک کنم و همیشه پیشرفت و رشد اونا باعث خوشحالی من خواهد بود. اما خیلی از افراد هیچگاه اینجوری نیستند.

۲- عادت به بدقولی

همونجوری که قبلاً هم در موردش صحبت کرده بودم، بزرگترین مسئله ای که امسال باعث شد تا نتونم به تمام ایده آل ترسیم شده برسم بدقولی بود و کارهایی که به دیگران محول شده بود.

۳- اتکای بیشتر به خود

در بخش تکنیکال من عقیده روی کار گروهی داشتم اما با برخورد کردن به مشکلات عدیده مثل بدقولی، درست کار نکردن دیگران و سایر مواردی که حتماً شما هم با اون مواجه شدید، تصمیم گرفتم تا تسلط و دانش خودم رو در اون حیطه بیشتر کنم.

۴- بیخیالی

سعی کردم در برابر دشمنی و بی معرفتی افراد پیرامونم بیخیال تر از قبل باشم و سعی کنم از دیگران توقعی نداشته باشم.

۵- بیشتر بنویسم

تلاش نسبی من در امسال این بود که بتوانم بیشتر و بیشتر بنویسم و تعامل بیشتری از طریق وبلاگ داشته باشم و زمانی که روی شبکه های اجتماعی هدر می رود را صرف نوشتن با هدف های بهتری کنم.

در آخر

امیدوارم سال بعدی سال بهتر و پربارتری باشه برای همه و با ایده های بهتر به جلو پیش بریم و علاوه بر آن بتوانیم تاثیر گذاری مثبتی برای دیگران داشته باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید