richkids of tehran و برخورد مردم

قبلاً در مورد برخورد ملت در برابر اینکه ببینن دیگران خوش میگذرونن نوشته بودم (لینک).

اما در مورد داستان پولدارهای تهران، یک اکانت اینستاگرام که عکس های پرایوت خیلی افراد رو برمیداره و منتشر میکنه (تا اینجا مشکلی نیست هرچند نمیدونیم انتشار عکس های خصوصی با اجازه بوده یا نه).

اما رفتار مردم چجوری بوده؟ توی کامنت های خود عکسا که وضعیت جالبی نیست، در سوشال نتورکهای دیگه مثل توییتر هم باز هم جالب نیست.

اما واقعاً مشکل کجاست که خیلی از مردم نمی تونن بپذیرن افرادی بالاتر و بهتر از خودشون رو؟ چرا یاد گرفتیم به دیگران بگیم دزد و کسی که باباش پولداره و غیره؟ در صورتی که خودمون شاید زندگیمون نصف اون حالت هم نباشه.

جایی که از بچگی به همه یاد دادن پولدار بودن بده و همه پولدارا زندگیشون داغونه و بده، حالا با انگ دزدی و موارد دیگه فقط میخوان خودشون رو تسکین بدن. این مشکل البته فراتر هم میره تا جایی که وقتی یه نفری صحبت میکنه در مورد زندگی روزمرش که براش واقعاً عادیه اما دیگران صحبتای اون فرد رو به عنوان عقده یاد میکنن. اما کافیه نگاهی بندازید به زندگی همین افرادی که بقیه رو عقده ای می نامند تا ببینید که دنبال یه موقعیت ساده اند تا بتونند نشون بدن وضعیت زندگی بهتر و باحال تری دارند و واقعیت اینه در عمل همه دوس دارند جای اون افراد باشند کیه که بدش بیاد؟

نکته جالب همیشگی اینه که همه دوس دارن نظر بدن که دیگران چیکار کنن و چجوری پولشون رو خرج کنن و … این طرز تفکر از کوچیکترین موارد مثل برخورد و صحبت تو شبکه های اجتماعی شروع میشه تا زندگی واقعی و نهایتاً هم منجر میشه به ایجاد و اعمال محدودیت های مختلف و باید خدا رو شکر کرد که این افراد قدرتی در کشور ندارند.

اگر هم بخوایم با دلیل اینکه بگیم چون کشور فقیر داریم نباید این کارا رو کرد پس هیچ جای دنیا نباید اینجوری باشه و شما نباید کباب بخوری چون یکی گشنه می خوابه و سایر موارد اما زندگی همیشه همینه و قرار نیست همه باهم برابر باشند و سعی کنین جای اینکه جلوی انتشار واقعیت رو بگیرین بپذیرینش و سعی کنید شما هم پیشرفت کنید چون کسی حق شما رو نخورده و این رفتار بیشتر عقده دیگران (که دوس دارن در همچین حالتی باشن) رو نشون میده تا افرادی که لایف استایل زندگیشون اینجوریه.

امیدوارم روزی برسه که دیدن مازراتی مردم رو اذیت نکنه و هرچی باشه بهتر از دیدن پراید و پیکان تو شهر خواهد بود که اگه تصادفم بکنی باهاشون پول ندارن خسارت بدن!

دیدگاه خود را بیان کنید