فیدبکی به مناسبت روز وبلاگستان

توی چند روز اخیر با همکاری دوستان خوبم در پارسیش، به مناسبت روز وبلاگستان فارسی ویدئویی رو منتشر کردیم که حاصل یک همکاری فشرده از سرتاسر دنیا با زمان محدود بود و ایده آن از آنجایی آمد که با بررسی و تحقیق دوستانم به این نتیجه رسیدم که رسانه یا گروه یا شخصی کار خاصی برای این روز انجام داده و تصمیمی گرفتیم تا فیلمی از دست اندرکاران وبلاگستان فارسی بسازیم.

edit4

طبیعیه که هر کارگردانی بر مبنای ایده اش یک کاری رو انجام میده و نظر افرادی که جلوی دوربین خواهند رفت خیلی تاثیر گذار نیست و خروجی نهایی مطابق میل کارگردان و تهیه کننده خواهد بود.

هماهنگی و انجام فیلم برداری از مراحل سخت اول کار بود که با انجام حجم زیادی از ایمیل نگاری های متعدد با عدم پاسخ یا رد کردن درخواست مواجه شدیم که از بین افرادی که قبول کردند تعدادی از آنها را برگزیدیم و سعی کردیم از طریق دوستانم در تهران یا دیگر شهرها فیلم برداری را انجام دهیم و افرادی که دسترسی نداشتیم نهایتاً فیلم بگیرند و برای ما بفرستند.

از آنجایی که در سال ۲۰۱۴ این ویدئو منتشر می‌شود و در جهان (حتی ایران) صحبت از کیفیت اچ دی به بالاست طبیعیست که کیفیتی پایین تر از این زیاد جالب نخواهد بود و با توجه به تعداد افرادی که در ویدئو حضور دارند زمان فیلم بیشتر شد و طبیعیه که حجم زیادی رو بگیره و از طرفی با سرعت فعلی اینترنت ایران حجم ۱گیگ برای فیلم آنچنان زیاد نیست چرا که تعداد افرادی که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند رو به فزونی است خصوصاً به خاطر تعداد دانلود و افزایش سرعت دانلود، سیستم کلاد پارسیش را راه انداختیم و برای شروع این فیلم را بر روی آن قرار دادیم که دریافت آن با سرعت خوبی در ایران انجام می‌شود.

من کارای دیگری نظیر پادکست یا همکاری توی بعضی ویدئوهای دیگه داشتم اما تا حالا به طور مستقل دست به همچین کاری نزده بودم و خب طبیعیه که تجربه اول بوده و اصولاً خطا هم وجود خواهد داشت و دید هر فرد هم تفاوت خواهد داشت و اصولا در ایران هر کاری که بکنی فقط عاشقان سینه چاک شروع به تعریف خواهند کرد و بقیه مشغول تخریب خواهند شد.

با همه این تفاسیر، از شما دعوت می‌کنم اگر ایده خوبی دارید آن را انجام دهید و نگذارید در حد حرف بماند.

۳ دیدگاه برای «فیدبکی به مناسبت روز وبلاگستان» ثبت‌شده است.
  1. بسیار با جمله آخرت موافقم
    و با آرزوی موفقیت میگم دست مریزاد

  2. root says: . ۲۱ آبان پاسخ

    توی لینک ویدئو از http:// استفاده نشده به همین دلیل در صفحه داخلی بلاگ میخواد باز کنه که با ۴۰۴ روبرو میشه ، اصلاح کنید :)

دیدگاه خود را بیان کنید