فیلم‌برداری

هفته اخیر مشغول فیلم برداری بودیم برای یکی از پروژه‌هایی که داریم کار می‌کنیم – پارسیش – که تریلر سایت رو بسازیم به مناسبت شروع به کار رسمیش.

filming

جدا از ممنوعیت فیلم برداری و عکاسی و این حرفا و ریسک اینکه اگه بگیرنتون معلوم نیست چجوری می‌تونید آزاد شید٬ به این فکر می‌کردم که مردم چه واکنشی حین فیلم برداری پیدا میکنن؟

چیزی که دیدم چند مورد بوده:

 1. نگاه مردم به اینکه چه اتفاقی داره میفته: وقتی گوشه خیابون فیلم برداری می‌کردیم خیلیا ترمز می‌زدن تا گوش بدن یا ببینن و بعضیا هم عکس گرفتن.
 2. نگاه نگهبانا: نگاهشون مثل مردم بود ولی کاملاً سعی می‌کردن که طبیعی جلوه کنن هرچند خیلی سعی کردیم واقعاً توی دید و دست و پا نباشیم!
 3. توی مجتمع: مجتمع‌ها (تجاری) اغلب خودشون حراست دارن و این یکی از دغدغه‌هامون بود که صدایی نشه «آقا فیلم نگیر» یا از این دست موارد٬ ولی فقط با یه مورد برخورد کردیم که از سر شوخی گفتن که فیلممون کی پخش میشه؟
 4. پلیس: طبعاً اگه گذرمون می‌خورد به همدیگه الان این پست منتشر نمی‌شد.

از طرفی بر خلاف گذشته که یه تجربه کمی از فیلم برداری بین مردم داشتم٬ الان خیلی دغدغه ندارند که فیلمشون رو نگیریم یا گیر بدن پاک کن٬ شاید حتی بگیم بیا جلو دوربین با کمال میل قبول کنن! و این به نظرم یه جوری پیشرفت محسوب میشه واقعاً یکی از چیزایی بود که می‌ترسیدم تو این موارد.

در کل نسبت به چیزی که فکر می‌کردم راحت‌تر و بهتر بود٬ فقط انتخاب لوکیشن واقعاً سخته برای کارای مرتبط با آی‌تی توی تهران!

۴ دیدگاه برای «فیلم‌برداری» ثبت‌شده است.
 1. هیچی فیلم بهادر نمیشه عالییییییییییییییییییی

  • داود مظفری says: . ۵ دی پاسخ

   :))) حالا ازتون پشت صحنه در میاد کم کم :))

 2. نسترن says: . ۵ دی پاسخ

  حتی دیده شده بعضیا همینطوری اومدن بدون این که روحشونم خبر داشته باشه, یهو گفتن بیا دیالوگ اومده جلو دوربین. در این حد پایه:)) حالا با دست نشون نمیدم ولی خلاصه

  • داود مظفری says: . ۵ دی پاسخ

   :))) هماهنگ بود ولی٬ که چی بپوشی و اینا پرسیده بودی :)))

دیدگاه خود را بیان کنید