جامعه مریض جنسی

خبر حمله آریایی‌هایی که همیشه به گذشته چندین هزارساله خود می‌بالند به پیج فیس‌بوک دیگران عادی شده واقعاً٬ قبلاً هم در این مورد نوشتم.

من نمی‌دونم این قضیه چطوری ساماندهی میشه که یه عده یهو حمله می‌کنن به این پیج‌ها در واقع چه طرز تفکری پشت این قضیه است که  به والیبالیست بازی مقابل ایران و لیونل مسی به خاطر همگروهی آرژانتین و مجری قرعه کشی جام جهانی و انواع و اقسام افراد و سازمان‌های دیگه فحش بدیم!

iranian1

 دیدن این کامنت‌ها دیگه عادی شده٬ جامعه‌ای که تفریحشون شده فیس‌بوک و حمله به پیج دیگران و بعد هم افتخار کردن به اینکه ما داریم کار طنز و فان انجام میدیم.

iranian2

گاهی واقعاً فکر میکنم چجور جامعه‌ای داریم؟ این افراد اغلب دانشجو هستن یا حداقل مدرکشون دانشگاهیه٬ این افراد تونستن دسترسی به اینترنت داشته باشن (بدون موبایل – جی‌پی‌آر‌اس) و تونستن فیلترینگ رو رد کنن و این کامنت‌ها رو بذارن٬ حساب کنین باقی افرادی که نسبت دسترسیشون کمتره به نسبت بازم!

جامعه‌ای که همه چیز توش سرکوب شده و در حالی که آدماش هیچی نمی‌دونن ادعای دونستن می‌کنن. نتیجه سانسور و سرکوب افراد و عدم دسترسی به اطلاعات آزاد و از طرفی اعتماد به نفس دادن واهی به افراد باعث بروز همچین پدیده‌هایی میشه. به هرحال فعالیت پیج تنگ تنگ مثل ساپورت٬ یا امثالهم نشانه عرضه و تقاضاس.

به قول دوستی میگفت عاقبت بنزین۸۰۰ تومنی و دویست و شیش ۴۰میلیون تومنی همینه٬ تفریح مردم میشه فیس‌بوک با ماهی ۵۰تومن اینترنت!

خوندن این مطلب از سایت گل و کامنتاش رو توصیه می‌کنم.

دیدگاه خود را بیان کنید