مردم کپی کار!

به طور اتفاقی با یه پیجی آشنا شدم تو فیس‌بوک به اسم «من کدوم ترانه‌ها رو غلط می‌شندیم و می‌خوندم» و خب چیز جالبی بود٬ خلاقیت خوبی داشته هرکی راه انداخته و مدیریتش می‌کنه٬ تا حالا هیچ وقت به محتوایی که کاربران به اشتراک می‌ذارن تو پیج‌ها دقت نکرده بودم٬ که امروز باهاش مواجه شدم و متوجه حجم کپی زیاد و عظیمی که میشه شدم. تازه تونستم درکی از این داشتم که چجوریه توییتای خیلی از کاربران به سرعت جابجا میشه از توییتر و دست به دست میشه تو فیس‌بوک بعد پیامک و …

copy-people

فقط یه مورد رو واسم جالب اومد چون قبلاً تو ۹گگ دیده بودمش و واسه همین میدونستم کپیه اما حجم کپی کاربران خیلی زیاده و این قضیه که این رو به خودشون نسبت میدن خیلی عجیبه٬ حالا اگه بگی مادرن تاکینگ کی شروع کرد کارش رو تبدیل به اسمایلی :| میشن یا اینکه دست به دامن جستجوی گوگل.

عجیب اینجاس که چرا اینقدر دوس دارن به تولید محتوای کپی که براشون هیچ نفعی نداره. باز سایت‌هایی که ترافیک جذب می‌کنن حداقل دلیلی هست براش!

Modern Talking
یوماهو!، یوماسو!
ولی اصلش این بود:
You’re My Heart, You’re My Soul

+

آهنگ مدرن تاکینگ در بچگی:
اصل آهنگ : یور مای هارت ….. یور مای سول
چیزی که من خیلی حال می کردم : یوماها ….. یوموسو

فکر میکردم درمورد موتور یاماها داره میخونه ولی درمورد یوموسو نظری نداشتم . بقیه آهنگ هم که کلا تو کف بودم. آخرش رفتم کتابشو خریدمو به راه راست هدایت شدم.

+

اهنگی از مدرن تاکینگ:
چیزی که من همیشه میشنیدم : یا ماها یا ما سو
ولی اصل اهنگ اینو میگه : یو مای هارت یو مای سول
you my heart you my soul

+

حالا سورس اصلی؟

Mychildhoodclassics.WhospeaksEnglishmaynotunderstand

دیدگاه خود را بیان کنید