برنامه ریزی کنیم

تابستون گذشت٬ مثل همیشه خیلی زود و دوباره با افکاری درهم به این فکر میکنم که چه کارایی نکردم و چه کارایی رو انجام دادم. این بار هم مثل قبل از عملکردم ناراضی بودم٬ از صحبتایی که قبل از شروع تابستون می‌کنم و در انتها درصد کمی از اونها عملی میشن.

تابستان

راستش من هیچ‌وقت سیستم منظمی برای زندگیم نداشتم٬ برای بعضی کارهام شاید نخوابیدم چند شب و بعد از اون کمبود خواب گذشته رو جبران کردم٬ یا مثال‌های دیگه که تو ۲۴ ساعته یک سره رانندگی کردم و کارای زیادی از این دست داشتم.

اما بالاخره در چندین سال گذشته هیچ وقت همه چی دلخواه خودم نبود و نسبت تسک‌های انجام نشده به انجام شده همیشه بیشتر بوده! و خب همیشه هم دوست داشتم برنامه ریزی کنم و طبق اون انجام بدم ولی همیشه یا نشده یا کامل انجام نشده. اما بد ندیدم بنویسم در موردش بنویسم شاید شما به کارتون اومد و استفاده کردید تا شاید از روزهاتون بهتر و مفیدتر استفاده کنید٬ منم سعی میکنم بعد این پست دوباره برنامه ریزی کنم! :))

– لیست کارها

کارهای خودتون رو وارد یک لیست کنید٬ شما ملزوم به انجام دادن همشون نیستید اما این لیست برای یادآوری کارها برای شما کارآمد خواهد بود.

– لیست کارهای روزانه

لیستی از کارهای روزانه به صورت چند بخشی کارها – ملاقات‌ها – پیگیری‌ها تهیه کنید و حتماً کارهای وارد شده را باید انجام دهید.

– کارهایتان را به دیگران بسپارید!

شما همیشه نمی‌تونید همه کارها رو خودتون انجام بدید! پس قسمتی از کارهای خودتون رو به افراد خوش قول که کار رو با بهترین کیفیت انجام میدن واگذار کنید تا شاهد پیشرفت سریعتری باشید٬ البته بخشی از کارها نه همه کارها!

– هر روز برنامه ریزی کنید!

هر روز برای خودتان از شب قبل برنامه ریزی کنید تا کارهایتان منظم و مرتب باشد و کار دیروز نهایتاً تا سه روز بعد فرصت انجام در آتی خواهد داشت!

– مدیریت شده در اینترنت وقت تلف کنید!

خیلی از ماها گاهی حتی وقتی کار نداریم از شبکه اجتماعی به دیگر شبکه های مختلف میرویم تا چیز جدیدی پیدا کنیم٬ به جای انجام این عمل کسالت آور٬ با دوستان خود بیرون بروید – اگر هم دوستی ندارید از همین شبکه‌ها دوست بسازید! – زمان اتلاف شده در این بازه خیلی زیاد خواهد بود.

فراموش نکنید تفریح و باشگاه و همه کارهای شما جزوی از برنامه روزانه شما خواهد بود! همه چی را باید در کنار هم داشته باشید تا موفق باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید