انتخابات ۹۲

روز گذشته٬ روزی بزرگ برای مردم ایران بود٬ رئیس جمهوری که رای دادند٬ منتخب شد و از این بابت هم خوشحالی صورت گرفت و میشه گفت درصد بالایی از مردم از این قضیه خوشحال بودند که تندروها فعلاً به حاشیه رانده شدند.

25031392

جدا از این که بیایم آرا رو تحلیل کنیم فقط میشه به این بسنده کرد که ۱۱.۳۶٪ از افرادی که رأی دادن رو میشه بهشون گفت تندرو٬ افرادی که به کوچکترین آزادی‌های داخل چارچوب حکومت هم معتقد نیستند و ذهنیتشون از آزادی چیزی شبیه فیلم پورن ساخته ذهنشون خواهد بود. این افراد داخل همین کشور زندگی می‌کنند و اطراف هممون هستند و به نظرم در گذشته تعداد بیشتری بودند اما رفته رفته با افزایش آگاهی و اطلاعات و گردش آزاد اطلاعات٬ کمتر به این سمت سوق داده می‌شوند٬ مشارکت دادن این افراد سخت خواهد بود چرا که به مبنای شایسته سالاری هم بررسی کنیم افراد برتری خواهند بود٬ اما نباید هیچ وقت همه افراد رو از صحنه حذف کنید چرا که به دنبال تلافی خواهند بود و اون موقع دوباره تجربه احمدی‌نژاد پیش خواهد اومد.

اما میشه گفت روزنه امیدی باز شده برای تغییرات اقتصادی٬ فرهنگی٬ اجتماعی که همه چیز نیازمند کمک و ساختار ابتدایی فرهنگ و دانش مردم است و به همان اندازه که توقع از فردی دارید برای انجام کارهای گسترده به همون اندازه باید از خودمون توقع داشته باشیم (این دولت نیست که کنار ساحل زباله میریزه و مثال‌های مختلف از این قبیل).

یادمون نره که از هیچ فردی بتمن نسازیم٬ خیلی چیزها نشدنی خواهد بود و خیلی چیزها روند انجامش با چیزی که فکر می‌کنید تفاوت خواهد داشت. مشکلات اقتصادی با آمدن رئیس جمهور جدید از بین نخواهد رفت٬ سیستم پرداخت نقدی یارانه و ارزش پول پایین همچنان خواهد بود و این‌ها در عمل حل خواهد شد. ریاست جمهوری برای نقد کردن خواهد بود و بدون نقد کردن هر فردی احساس دانای کل خواهد داشت اما در کنارش باید کمک کرد تا از این وضعیت نجات پیدا کنیم.

همچنین شاید دوست داشته باشید در این مورد بخونید این مطلب رو پیشنهاد میدم.

۲ دیدگاه برای «انتخابات ۹۲» ثبت‌شده است.
  1. حرفای واقعا درستی بود مخصوصا قسمت آخر که در مورد توقعات بود و همینطور فرهنگ. امیدوارم همه همینطور منطقی به قضیه نگاه کنن :)

    • داود مظفری says: . ۲۶ خرداد پاسخ

      مطمئناً خیلیا به این قضیه نگاه نمی‌کنن ولی خب دیگه سعی میکنم این رو همه بفهمن

دیدگاه خود را بیان کنید