گودنیوز الکشن

چند روز مونده به آغاز فعالیت انتخابات ریاست جمهوری ایران بود که به این فکر میکردم اگر سیستمی داشته باشیم که بشه پیش بینی کرد -در واقع میشه سیستم همین که رای شما واقعاً به چه کسی خواهد بود (چون این رای شماست که مشخص میکنه)- خیلی جالب و کارآمد خواهد بود،

از اونجایی که تجربه یه سری مسابقات و برنامه های جمعی-گروهی رو داشتم و همیشه سخت ترین مشکل تو این سیستم ها تقلب و چندبار رای دادن بود و کار ما برای جلوگیری از این اتفاقات سخت؛ هر چند اینترنت منبع خوبی برای پیش بینی در ایران نیست، چرا که شامل همه گروه های جامعه نمی شود.

goodnewselection

پس با این تجربیات بهترین راه حل یا در واقع بهترین راهکار استفاده از تایید ایمیلی بود که هم راحت تر هم تا حدودی قابل اعتمادتر خواهد بود نتایجی که میگیریم یعنی در واقع اینجوری برای هرکسی که رای میده می تونیم مشخص بدونیم چه ایمیلی رای داده نه بدون هیچ داده ای اقدام به انجام همچین کاری بکنیم (توضیحات وبلاگ رسمی گودنیوز) و برای اینکه معرفی بهتری داشته باشیم ویدئویی برای این پروژه ساختم.

اما آنچنان که مد نظرم بود با اقبال جمعی بر خلاف مشابه‌هایی که بعداً درست شد آنچنان استقبال نشد و به نوعی میتونم این پروژه رو شکست خورده بدونم چون به هدف خودش نرسید. اون چه که واضح بود تعداد بالای بازدید بود، اما میزان رای های تایید شده به شدت پایین تر بود و هنوز برای این مسئله جوابی پیدا نکردم!

– اگر شما هم دوست داشتید میتونید همین الان توی این مسابقه شرکت کنید!

دیدگاه خود را بیان کنید