فستیوال بزرگ‌ترین بستنی دنیا در بام تهران

روز ۱۲ فروردین ۹۲ روز مهمی برای شرکت چوپان بود٬ طبق وعده چوپان قرار بود بزرگترین بستنی دنیا به وزن ۵تن در ایستگاه اول توچال (بام تهران) ساخته و رونمایی بشه! طبق معمول سعی کردم اونجا حاضر بشم تا از نزدیک همچین رویدادی رو ببینم!

بزرگ ترین بستنی دنیا توسط چوپان

اما بر خلاف تمام چیزهایی که فکر می‌کردم٬ اصلاً خوب پیش نرفت و به نظرم نه تنها تبلیغ برای شرکت چوپان شد٬ که به نوعی ضدتبلیغ هم بود.

قبل از هرچیزی اول رکوردهای گینس رو بررسی کنیم که ببینیم قبل از چوپان چه افرادی دست به اینکار زدن! که به نتایج زیر میرسیم:

بزرگترین بستنی قیفی دنیا در ایتالیا در سال ۲۰۱۱ (+)

بزرگترین کیک بستنی دنیا در کانادا در سال ۲۰۱۱ (+)

طولانی ترین بستنی دنیا در آمریکا در سال ۲۰۱۲ (+)

و تا الان هیچ رکوردی از بستنی چوپان ثبت نشده (البته احتمالاً یا هنوز اینترنت درست حسابی پیدا نکردن یا شاید هم نتونستن از کشور خارج بشن!) اما امیدوارم برای اولین بار همچین واقعه‌ای ثبت شه چون عجیب هست که بزرگترین بستنی تا حالا رکوردش توی گینس ثبت نشده!

اما خود فستیوالش ساعت ۱۰ روز ۱۲ فروردین شروع شد٬ جمعیت در ابتدا اونقدر زیاد نبودن اما کم کم زیاد شدن٬ برنامه فستیوال مثل اغلب برنامه‌های ایرانی که عموم مردم خوششون میاد تقلید صدا و خوندن آهنگ‌هایی که طبعاً تو صدا و سیما دیده یا شنیده نخواهند شد! (و در عین حال حفظ وضعیت برای پایداری شئونات اسلامی) بود که در نهایت با اعلام اینکه از بستنی ۵تنی خبری نیست و قرار شد که صد هزار بستنی بین مردم پخش شه٬ سیستم پخش هم خب مثل بقیه رفتارهای ایرانی٬ به جای اینکه همه پخش کننده باهم شروع به پخش کنن که از حجم تقاضا کاسته بشه٬ کم و تک تک با پرت کردن و حرکات زننده انجام شد و در نهایت قرعه‌کشی و مسابقه بستنی خوری تبدیل شد به مسابقه «هرکی تونست بستنی بگیره!» که اصولاً در این موارد فک نکنم تو ایران (یا خاورمیانه) جایی باشه که بخواد واکنش خوبی به این حرکت نشون بده و ممکنه هر کسی زیر دست و پا له بشه یا بهشون نرسه! البته به ما بستنی نرسید٬ ولی بودن افرادی که کارتن کارتن بستنی به دست تو پارکینگ می‌دیدمشون.

نحوه توزیع بستنی در فستیوال چوپان

چوپان توی سایت ایونت فستیوال بزرگ‌ترین بستنی خودش گفته که

دوازده فروردین بیا توچال که با خوردن بزرگترین بستنی دنیا توی ثبت رکورد گینس بزرگترین بستنی دنیا هم شرکت کنی

در نهایت گفت این بستنی رو به خیریه اهدا می‌کنن (کاری نداریم که آیا واقعاً خیریه بستنی نیاز داره؟) ولی بستنی به دیگران نرسید و ماموران گینس هم ندیدم یا کسی عکسی از این افراد نگرفت (یا منتشر نشد) و من تصمیم گرفتم یه نگاهی به نحوه برگزاری چیزی شبیه به این رویداد توی کشورای دیگه بندازم!

بزرگترین کیک بستنی در تورنتو کانادا با وزنی معادل ۱۰.۳ تن در تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۱ ساخته و ثبت شد (شرح انگلیسی رو می‌تونید از اینجا بخونید و این دو ویدئو + و + از این رخداد هم ببینید)

بزرگترین کیک بستنی دنیا توسط Dairy Queen

البته ما نمی‌خوایم الان مقایسه کنیم بالاخره بین ایران و کانادا باید فرقی باشه اما برای یه شرکتی که می‌خواد با این کار خودش رو مطرح کنه بهتره که همیشه شفاف باشه و کاملاً راحت به کارش بپردازه٬ و وقتی چیزی شفاف نیست یا مشکوک به نظر میاد٬ همیشه چه دروغ چه راست حرفایی زده میشه که نشأت از این عدم شفافیت داره.

عکس‌های بیشتر توی خبرگزاری‌ها موجود هست و شما با هش‌تگ #چوپان هم می‌تونید توی اینستاگرام عکس‌های دیگران رو مشاهده کنید.

یک دیدگاه برای «فستیوال بزرگ‌ترین بستنی دنیا در بام تهران» ثبت‌شده است.
  1. گزارش بسیار عالی و جامعی بود :)

دیدگاه خود را بیان کنید