خیلی وقت بود که توی فکر بودم دستبند های سلامتی رو تست کنم، هرچند که قبلا خیلی علاقه ای نداشتم؛ اما در یه اقدام اتفاقی به نام تخفیف ویژه، یک Mi Band 2 خریدم.

اینکه چرا این دستبند رو خریدم به دو نکته برمیگرده:

  • قیمت پایینش نسبت به بقیه
  • امکان سنجش نبض

که در برابر گجت های دیگه ای مثل Moov بهتر بود و برای فرد غیرورزشکاری مثل من که روزانه تمرین بوکس و … نداره و برای تجربه اول کفایت می‌کنه.

طبیعتا قرار نیست پستی باشه از اینکه محصول رو بررسی کنیم اما سعی کردم تجربیات و نحوه استفاده ام رو بنویسم.

نکاتی که احتمالا توی دید اول باهاش برخورد میکنین و توی ذهن هرکسی جای میگیره اغلب یه کیفیت ساخت، باتری، دقت (اندازه گیری) مربوطه.

اول اینکه پلاستیک استفاده شده در بند محصول حس پلاستیک بازیافتی داره و کیفیت خیلی خوبی نداره.

دوم اینکه گام شمار دقیقی نداره، یعنی شما دستتون رو توی هوا هم تکون بدید چند تا گام برای شما حساب میکنه. برای مثال وقتی رانندگی میکردم متوجه شدم نزدیک ۳۰۰ قدم شمارش شده در حالی که هیچ راهی نرفته بودم.

سوم باتری این محصول تقریبا روزی ۴٪ کم میشه به طور میانگین و با استفاده معمولی، این یعنی حدودا ۲۵ روز کارکرد خواهد داشت و زمان شارژ هم حدود ۲ ساعت زمان گرفت.

چهارم بین گام شمار (و محاسبه گر مسافت) خود دست بند و استفاده از گام شمار اپلیکیشن تفاوت زیادی وجود داره برای مثال مسیری که توی اپلیکیشن ۴ کیلومتر حساب شده، توی دست‌بند ۳ کیلومتر محاسبه میشه.

Mi band برای استفاده پیاده روی و تردمیل و کوهنوردی مناسب است (یعنی کارایی مناسبی دارد) و هنگام دویدن به طور مرتب ضربان قلب رو چک میکنه و با اپلیکیشن مخصوصش امکان محاسبه مسیر دویدن وجود داره که مسیر آغاز و پایان و کالری مصرف شده و سرعت دویدن بر روی نمودار نمایش داده خواهد شد.

همینطور برای خواب هم با استفاده ضربان قلب سنجش عمیق یا سطحی بودن خواب را داراست، هرچند که بازهم دقیق نیست و در آزمایش‌هایی که انجام دادم بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه بعد از شروع خواب، زمان خواب ثبت می‌شود و همینطور چنانچه در خواب تکان می‌خورید آنرا جزو زمان بیداری حساب می‌کند.

اما افزون بر موارد ورزشی و سلامتی، این امکان وجود دارد که با استفاده از بلوتوث، در صورت دریافت تماس یا پیامک با ویبره اطلاع رسانی کند. البته به طور کلی می‌توانید اطلاع رسانی اپلیکیشن‌های مختلفی (مثل دریافت ایمیل یا تلگرام) را انتخاب کنید تا آنها را هم نشان دهد.

این مورد برای من جالب و کاربردی بود چون اغلب موارد تلفن همراهم در حالت بی‌صدا قرار دارد و تماس‌ها را متوجه نمی‌شوم، از این پس دوستانم کمتر ناراحت خواهند شد. هرچند که حالا بیشتر در معرض دیدن و سرگرم شدن با نتیفیکیشن‌های مختلف خواهم بود.

به طور کلی، نسبت به قیمت Mi Band تجربه بدی برای شروع نیست، هم انگیزه ایست برای سالم ماندن و هم راهی است برای بهبود استفاده از تلفن همراه.

 

 

۴مرداد

دیدگاه خود را به ما بگویید.

من همیشه از جو فراری بودم٬ اینکه به صورت خیلی اتفاقی باید ...
امروز مشغول وبگردی یه پست جالبی به چشمم خورد با عنوان «فاجعه ...
توی Foreign Policy مشغول خوندن بودم با یه مقاله جالب روبرو شدم٬ گزارشی جدید ...
فرض کنید سایتی دارید که عضویت ندارد و می‌خواهید کاربران آنرا بسنجید٬ ...
شروع یا شروعی دوباره٬ چندین بار قبلاً میخواستم وبلاگ رو شروع کنم٬ که ...